Kursused, koolitused, laagrid, matkad


LILLESEADE KURSUSED "LILLEROMANTIKA 2024"


TOIMUMISE KOHT

Jaaguranna Lillelaager, Seliste küla, Pärnu

TOIMUMISE AJAD JA TEEMAD
Kursuste tsüklit iseloomustab romantiline aiastiil. Romantilise aiastiili mõistmiseks kujutage endale ette näiteks mõisaaeda. Aeda, kus lisaks lilledele on veel purskkaevud, pergolad, erinevad sepistatud kaared ja karniisid, madalate kivimüüridega eraldatud romantilised nurgakesed. Kujutage ette konkreetseid lilli, liiliaid, elulõngasid, suure õiega roose, rokokoo alpikanne jne. Sellel kaemuspildil konkreetsete piirjoontega välja joonistuvatel lilledel, on iga õis just nagu looduse meistriteos. Seda kõike hakkame pilt pildi haaval looma, kus Igal kuul loome ühe nurgakese sellest imelisest aiast. Viie kuise kursustetsükli jooksul loome ühe suure pildi romantilisest aiastiilist. Samas on iga kursus eraldi ja iseseisev pilt sellest aiast, seega tekib igal osalejal võimalus osaleda just nii paljudel kursustel, kui tal selleks soovi on.

5-7 Jaanuar
Lillevaas.
Dekoratiivne seade. Algul teeme ühele vaasile käsitöövõrgust ja värvitud kuivlilledest seade. Jätkame sellega, et teeme teise vaasi eluslilledest seade ja seejärel paigutame eluslilledega seade kuivlilleseade sisse ning saame värviküllase elus-kuiv seade.
Parafiinist kauss.
Dekoratiivne seade. Kipsist vormi loomine. Parafiinist kausi valamine. Madal dekoratiivne seade parafiinist kausile. Põhjalikult läbitöötatud lilleseade. Kipsivormi valamisel kasutame kipsivormi valamise tabelit. Täiuslik töö, mis sai diplomitööna ka kõrge hinde minu meisterfloristi koolitusel Boerma Instituudis Aalsmeris.

2-4 Veebruar
Lilleseade isetehtud traatkorvi. Orgaaniline ja mitteorgaaniline. Lilleornamentika.
Suure traadist korvi meisterdamine. Traadist korvi juurde valmistame taas traadist lilli. Eluslilledest lilleseade valmistame korvipõhja paigutatud klaaskaussi. Kausi põhi on tihedalt täidetud õõnsate, mõne sentimeetri pikkuste bambusvartega. Bambused hoiavadki madala korviseade kompaktselt koos, luues alternatiivi looduses mittekõdunevale plastvahule.

1-3 Märts
Uksepärg ja Lihavõtted. Lilleornamentika.
Lihavõtte teemaline uksepärg on valmistatud traadist ning on kaasaegne, samas mõjub antiiksena. Kasutame lihavõttetemaatikale omaseid traditsioonilisi materjale: linnusulgi, munakoori, mune, okkalisi kibuvitsa ja roosi varsi ning loomulikult ikka eluslilli. Lisaks valmistame traadist lilli.

26-28 Aprill
Uudsed karkasskimbud. Lilleornamentika.
Lillekimp imet teeb…
Oled sa algaja või juba kogenud lilleseadja, ikka võid kimpu jääda. Selleks peamegi aeg ajalt harjutama kimpu, mida peetakse kõige raskemaks lilleseade tööks. Ometi ei kujuta me ilma lillekimbuta elu ette. Kursustel valmistame üpris ebatavalisi lillekimpe, kasutades nii traadist, kui ka uhkeid eluslilli.

17-19 Mai
“Hiiglaslik kott” ehk tuppa-õue seade. Lilleornamentika.
Teeme kevadise seade nn. “hiiglasliku koti,” mida on võimalik riputada päevaks õue ja õhtuks jälle tuppa tõsta. Kasutame lihtsamat ja kiiremat tehnikat, kuidas luua konteiner. Materjalina kasutame traati, võrku, oksi ja puulehti. Seade ise on valmistatud plastvahtu ja on loomulikult elus lilledest. “Hiiglaslik kott“ seadet kasutatakse reklaamtahvli, näiteks lillepoe või majutusasutuse uksele riputamiseks, et meelitada kohale rohkem kliente.

KURSUSTE HINNAD

Ühe kursuse maksumus majutuse ja toitlustusega 230€+km.
Hinnas sisalduvad lilleseade abivahendid ja lilled, toitlustus, majutus kahekohalistes kämpingumajakestes (talvisel perioodil õppehoones), voodipesu, rätikud, saun.

Ühe kursuse maksumus ilma majutuseta 160€+km.
Hinnas sisalduvad lilleseade abivahendid ja lilled ning toitlustus.

LISAINFO

Lilleseadekursused algavad esimesel päeval kell 19.00 sauna ning õhtusöögiga.
Hommikust õhtuni kestev õppetegevus toimub kahel järgmisel päeaval.

Igale lilleseadjale kursuse järel tunnistus läbitud teemade kohta.

Lilleseaded ja anumad ning alused mida me kompositsioonis kasutame, saavad õpilased endale.

Maksimaalne grupi suurus on 10 inimest.

BUSSIDE AJAD

Pärnu-Vihakse 07:15 - 08:20
Vihakse-Pärnu 20:15 - 21:15

REGISTREERIMINE

Osalemiseks kirjuta oma soovist info@jaaguranna.ee, messengeris Jaak Tomson
või helista telefonil 55563639

JUHENDAJA

Kursused viib läbi Boerma Instituudi lõpetanud IMF (International Master Florist) Jaak Tomson
Tel 55563639
info@jaaguranna.ee